Prawo rodzinne

Moje dziecko

jst_prawo_rodzinne_dzieci

Nie masz pojęcia, czy potrzebujesz prawnika?
Chcesz wiedzieć na czym stoisz?

Jest dla Ciebie wszystkim! Decyzje, które teraz podejmiesz, zaważą na jego całym życiu. Komu i na jakich warunkach zostanie przyznana opieka nad nim? Czy będzie bezpieczne? Czy ochronisz je przed krzywdą albo przed niesłusznymi oskarżeniami?

Adwokaci odpowiedzialni za specjalizację

male5

Damy radę!

mec. Tomasz Tomaszczyk

adwokat Paweł Lewandowski

Praktyka czyni mistrzem!

mec. Paweł Lewandowski

Jak możemy Ci pomóc?

Usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego

W naszych realiach jest to bowiem często zjawisko. Na szczęście Twoja sytuacja nie wygląda aż tak źle, jak to malują skłonne do przesady media. Istnieje kilka całkowicie legalnych „trików”, dzięki którym nie będziesz bezbronna. My pomożemy Ci wybrać najlepszą drogę dochodzenia swoich świadczeń. Podpowiemy również, jakiej kwoty możesz się domagać i jak najlepiej udowodnić swoje żądanie. Pamiętaj jednak, że czas gra na Twoją niekorzyść. Niealimenciarz może wykorzystać Twoje niezdecydowanie i ukryć majątek. Alimenty za okres sprzed złożenia pozwu są prawie niemożliwe do uzyskania!

Kontakty z dzieckiem są nie tylko prawem, ale i obowiązkiem, pod warunkiem, że jest to zgodne z dobrem dziecka. Pamiętaj, że często Ty dla dziecka jesteś całym światem, a każdy miesiąc bez kontaktu z Tobą to dla niego wieczność. Nie czekaj z zadbaniem o jego prawidłowy rozwój emocjonalny! Jeśli wiesz, że potrzebuje spotkań z Tobą, już dziś zgłoś się do nas o pomoc w napisaniu wniosku. Jeśli dotychczasowe kontakty szkodzą dziecku, my pomożemy Ci doprowadzić od zmiany ich warunków.

Jeśli zaś któryś z rodziców nie stosuje się do decyzji sądu, podpowiemy jak ją skutecznie egzekwować.

Nie trzeba się od razu znęcać na dzieckiem, aby sąd rodzinny uznał ograniczenie władzy rodzicielskiej za zasadne. Czasem wystarczy bierna postawa. Niezależnie od tego, czy chcesz się tego ustrzec, czy też zależy Ci na ograniczeniu władzy drugiego rodzica, skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

Chcesz wyjechać z dzieckiem na wakacje, a drugi rodzic nie chce wyrazić zgody na wyrobienie paszportu? Zbliża się rok szkolny, a na formularzu zgłoszeniowym do szkoły ciągle brakuje podpisu byłego współmałżonka? W podobnych sprawach zgodę w miejscu drugiego rodzica może wyrazić sąd rodzinny. Pamiętaj jednak, że nie uzyskasz decyzji w tydzień.

Jeśli zależy Ci na czasie, już dziś zgłoś się do nas.

Prawo rodzinne

Przeczytaj na blogu

a kiss by her daughter

Alienacja rodzicielska

Alienacja Rodzicielska w definicji Douglasa Darnalla, którą cytuje m.in. popularna Wikipedia to zespół świadomych i nieświadomych zachowań jednego z rodziców, skutkujących zaburzeniem relacji...

Czytaj więcej

Nie wiesz, czy potrzebujesz prawnika?

Skontaktuj się z nami