Prawo karne

Zostałem oskarżony

jst_prawo_karne

Nie masz pojęcia, czy potrzebujesz prawnika?
Chcesz wiedzieć na czym stoisz?

Ratuj się, zanim będzie za późno! Nawet jeśli nie grozi Ci więzienie, wyrok skazujący może odebrać Ci prawo wykonywania zawodu, prawo jazdy lub inne uprawnienia! Jeden błędny krok, niewielka zwłoka w kontakcie z adwokatem, może skutkować katastrofą.

Adwokat odpowiedzialny za specjalizację

adwokat Paweł Lewandowski

Praktyka czyni mistrzem!

mec. Paweł Lewandowski

Jak możemy Ci pomóc?

Usługi prawne z zakresu prawa karnego

Kradzież to jedno z najczęściej spotykanych przestępstw. Ale właśnie jego powszechność powoduje, że często policja podchodzi do sprawy rutynowo, bez dokładnego zbadania okoliczności sprawy np. właściwej wyceny skradzionych rzeczy. W niektórych przypadkach może się nawet okazać, że to, co wszyscy wokoło przyjmują za kradzież, wcale nią nie jest! W innych istnieje możliwość radykalnego złagodzenia kary. W każdym zaś przypadku opłaci Ci się skontaktować z fachowcem, który będzie Cię bronił!

Jesteś oskarżony o posiadanie narkotyków? Natychmiast skontaktuj się z nami!

Konsekwencje skazania mogą być bardzo przykre, a przestępstwo to wcale nie jest tak łatwe do udowodnienia, jak się wydaje! Ile właściwie ich było? Czy naprawdę to właśnie u Ciebie je znaleziono? Takich pytań można zadać więcej. Niczego nie podpisuj i nie przyznawaj się do winy bez kontaktu z prawnikiem. Policja i prokuratura mogą wykorzystać Twój brak znajomości prawa, przez co poniesiesz niezasłużoną karę. Skazanie może oznaczać, że będziesz musiał pożegnać się np. z pracą w wymarzonym zawodzie.

Jesteś oskarżony o inne przestępstwo powiązane z narkotykami? Jak najszybciej skontaktuj się z nami, gdyż konsekwencje, jakie poniesiesz, mogą być jeszcze surowsze.

Co masz zrobić, gdy jesteś oskarżony o jazdę po alkoholu?
Bać się i jak najszybciej skontaktować z adwokatem!

Bać się, bo chociaż kara więzienia najczęściej (ale nie zawsze!) jest w takich przypadkach orzekana w zawieszeniu, to grożą Ci poważne konsekwencje w życiu prywatnym i zawodowym np. zakaz prowadzenia pojazdów, wpis do rejestru karnego, czy zwolnienie z pracy.

W przypadku tego typu zarzutów możesz nawet na miejscu być namawiany przez „współczującego policjanta” do przyznania się do winy i dobrowolnego poddania karze. Zapewne jemu poprawi to statystykę, ale Tobie odbierze lub ograniczy możliwość właściwego skorzystania z profesjonalnego obrońcy i np. warunkowe umorzenie postępowania.

To, niestety, może zdarzyć się każdemu kierowcy. Gorzej, jeśli w wyniku zebranego materiału dowodowego zostaniesz oskarżony o spowodowanie tego wypadku, za co w niektórych okolicznościach grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Nawet jednak przy zwykłym „uczestnictwie” udział Twojego adwokata jest ważny jeszcze zanim sprawa trafi do sądu. Na przykład ze względów finansowych (ubezpieczenie, odszkodowanie). Pamiętaj, że zdarzające się niedbalstwo funkcjonariuszy policji i uleganie przez nich rutynie mogą spowodować pójście po linii najmniejszego oporu we wskazaniu winnego. Obecność prawnika zminimalizuje te zagrożenia.
Oskarżenie o oszustwo to poważna sprawa, ponieważ grozi za nie nawet 8 lat więzienia. Nawet jednak w przypadku niezastosowania tak surowej kary, skazanemu grożą dotkliwe konsekwencje dodatkowe, takie jak zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, czy też zakaz wykonywania określonego zawodu (np. księgowej albo pracy w banku). Dla wielu ludzi będą one daleko bardziej dotkliwe, ponieważ często mogą przekreślić ich karierę lub radykalnie obniżyć poziom życia. Dla oskarżonych o oszustwo jest też i dobra wiadomość: to przestępstwo stosunkowo trudno udowodnić. Tym bardziej więc w przypadku takiego oskarżenia warto jak najszybciej skorzystać z pomocy prawnika.
Oskarżenie o przestępstwa podatkowe nigdy nie należy do przyjemnych, ale dla przedsiębiorców, szczególnie prowadzących małe i średnie firmy, może być śmiertelnie groźne. Z mediów co rusz dowiadujemy się o firmach, które zostały doprowadzone do bankructwa właśnie wskutek podejrzeń o przestępstwa podatkowe, najczęściej związane z płatnościami VAT. W takich sprawach bardzo ważna jest fachowa pomoc prawna na jak najwcześniejszym etapie sprawy, tym bardziej że państwo dysponuje szeregiem wyspecjalizowanych instytucji (Policja Skarbowa, Izby Celne, służby specjalne), wobec których przedsiębiorca często bywa bezbronny.

Prawo karne

Przeczytaj na blogu

Nie wiesz, czy potrzebujesz prawnika?

Skontaktuj się z nami