Tomasz Tomaszczyk

Damy radę!

specjalizacja: prawo pracy, ZUS

Zawsze fascynowała mnie historia, ale taka prawdziwa, gdzie występują ludzie, a nie pomniki oraz zasady, także w aspekcie ich łamania i konsekwencji z tego płynących. Przez pewien czas myślałem nawet, aby zostać historykiem, ale ostatecznie wybrałem prawo. Moja ulubiona historia nie pozwoliła jednak o sobie zapomnieć: na studiach zakochałem się po uszy w prawie rzymskim.

Prawnik rzymski potrafi bowiem postrzegać świat jako zbiór podmiotów i przedmiotów prawa wchodzących ze sobą w złożone interakcje. Dlatego też zdecydowałem się na aplikację sądową, która dodatkowo miała opinię najlepiej przygotowującej do zawodu prawniczego. Z czasem jednak potrzeba angażowania się w spór i udowadniania racji stawała się u mnie silniejsza niż powściągliwość wymagana od arbitra.

Wybrałem więc adwokaturę. Prawo pracy, w którym się specjalizuję, z roku na rok praktyki adwokackiej okazywało się dziedziną coraz bardziej fascynującą i dawało poczucie zajmowania się czymś ważnym. Pamiętam do dziś to uczucie, gdy wygrałem dla Klienta pierwszą sprawę przed Sądem Najwyższym!

Na co dzień wspieram Was w walce z ZUS-em, pracowników chronię przed nieuczciwymi pracodawcami, a pracodawców przed nieuczciwymi pracownikami, pomagam w tworzeniu bezpiecznych umów, negocjuję, udzielam porad, prowadzę szkolenia i robię z pasją jeszcze wiele innych rzeczy. Mam też na swoim koncie wiele przeprowadzonych spraw z zakresu prawa rodzinnego (rozwody, opieka nad dzieckiem) i karnego.

tomasz tomaszczyk

Pozostańmy w kontakcie

tomaszczyk.t@jstkancelaria.pl

+48 (22) 610 74 27

Moje wpisy na blogu