Nie ma już możliwości wspólnego preferencyjnego rozliczenia z dzieckiem. Zastąpiła je ulga odliczana od podatku w wysokości 1500 zł. Wspólne...
Czytaj więcejRozwodzisz się. Dzielisz majątek. A może chcesz podpisać intercyzę? Te sprawy dotyczą kwestii osobistych, czasem wręcz intymnych. A przecież właśnie teraz jesteś wulkanem emocji! Potrzebujesz prawnika, który spojrzy na wszystko chłodnym okiem.
1. Składam pozew o rozwód
Jeszcze zanim złożysz pozew o rozwód, czeka Cię podjęcie wielu ważnych decyzji. Czy żądać rozwodu z winy współmałżonka? Na jakie alimenty możesz liczyć i co zrobić, aby dostać je jeszcze przed wydaniem wyroku? Czy współmałżonek dostanie pełną władzę rodzicielską nad dzieckiem?
Pamiętaj, że niektóre z tych decyzji nieodwracalnie zaważą na całym Twoim życiu. Koniecznie skonsultuj się z adwokatem, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, a potem poprowadzi sprawę.
2. Zostałem pozwany o rozwód
Dostałeś odpis pozwu o rozwód i 14 dni na złożenie odpowiedzi. Natychmiast skontaktuj się z nami! Treść odpowiedzi ma kluczowe znaczenie dla wyniku sprawy. Musisz zgłosić wszystkie swoje argumenty i powołać odpowiednie dowody. My pomożemy Ci je trafnie wybrać. Samodzielna wycieczka na rozprawę bez fachowego pełnomocnika może stać się dla Ciebie najdroższą wycieczką w życiu!
Jesteś w związku niesformalizowanym, masz stabilną sytuację majątkową, inwestujesz, oszczędzasz, wychowujesz wspólnie z partnerem dziecko/dzieci. Czy wiesz, że prędzej czy później spotkasz się z jednym z poniższych problemów?
• trudności z uzyskaniem informacji o stanie zdrowia partnera w razie choroby,
• kwestia oficjalnego uznania ojcostwa wspólnego dziecka oraz problemy z ustaleniem obowiązków wobec dziecka,
• kłopoty ze sposobem rozliczania się przed urzędem skarbowym,
• kwestie rozliczeń spadkowych po śmierci partnera z jego legalną rodziną, zwłaszcza jeśli nie pozostawił testamentu
• jak podzielić wspólny majątek po rozstaniu, jak się zabezpieczyć, gdy nie masz prawa domagania się od partnera alimentów dla siebie.
Ich wszystkich da się uniknąć! Przyjdź do nas, zanim się zdarzą, poradzimy jak.
Nie ma już możliwości wspólnego preferencyjnego rozliczenia z dzieckiem. Zastąpiła je ulga odliczana od podatku w wysokości 1500 zł. Wspólne...
Czytaj więcejAlienacja Rodzicielska w definicji Douglasa Darnalla, którą cytuje m.in. popularna Wikipedia to zespół świadomych i nieświadomych zachowań jednego z rodziców, skutkujących zaburzeniem relacji...
Czytaj więcejCzym jest opieka naprzemienna? W jaki sposób można ją ustalić? Jak wpływa na alimenty i inne świadczenia? Opieka naprzemienna definicja...
Czytaj więcej