Prawo rodzinne

Między dorosłymi

jst_prawo_rodzinne_dorosli

Nie masz pojęcia, czy potrzebujesz prawnika?
Chcesz wiedzieć na czym stoisz?

Rozwodzisz się. Dzielisz majątek. A może chcesz podpisać intercyzę? Te sprawy dotyczą kwestii osobistych, czasem wręcz intymnych. A przecież właśnie teraz jesteś wulkanem emocji! Potrzebujesz prawnika, który spojrzy na wszystko chłodnym okiem.

Adwokaci odpowiedzialni za specjalizację

male5

Damy radę!

mec. Tomasz Tomaszczyk

adwokat Paweł Lewandowski

Praktyka czyni mistrzem!

mec. Paweł Lewandowski

Jak możemy Ci pomóc?

Usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego

1. Składam pozew o rozwód

Jeszcze zanim złożysz pozew o rozwód, czeka Cię podjęcie wielu ważnych decyzji. Czy żądać rozwodu z winy współmałżonka? Na jakie alimenty możesz liczyć i co zrobić, aby dostać je jeszcze przed wydaniem wyroku? Czy współmałżonek dostanie pełną władzę rodzicielską nad dzieckiem?

Pamiętaj, że niektóre z tych decyzji nieodwracalnie zaważą na całym Twoim życiu. Koniecznie skonsultuj się z adwokatem, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru, a potem poprowadzi sprawę.

2. Zostałem pozwany o rozwód

Dostałeś odpis pozwu o rozwód i 14 dni na złożenie odpowiedzi. Natychmiast skontaktuj się z nami! Treść odpowiedzi ma kluczowe znaczenie dla wyniku sprawy. Musisz zgłosić wszystkie swoje argumenty i powołać odpowiednie dowody. My pomożemy Ci je trafnie wybrać. Samodzielna wycieczka na rozprawę bez fachowego pełnomocnika może stać się dla Ciebie najdroższą wycieczką w życiu!

Jeśli to pytanie nie daje Ci spać, warto zgłosić się po poradę do specjalisty. Zanim podpiszesz intercyzę, dowiedz się jakie będą tego konsekwencje. Zanim odmówisz, także się tego dowiedz. Czasem korzystniej dla Ciebie będzie wystąpić o rozdzielność do sądu, a czasem nie. Powyższe nie zawsze będzie jednak możliwe. Dzięki naszemu wsparciu, dowiesz się jak najlepiej zabezpieczyć swoje interesy.

Jesteś w związku niesformalizowanym, masz stabilną sytuację majątkową, inwestujesz, oszczędzasz, wychowujesz wspólnie z partnerem dziecko/dzieci. Czy wiesz, że prędzej czy później spotkasz się z jednym z poniższych problemów?

• trudności z uzyskaniem informacji o stanie zdrowia partnera w razie choroby,

• kwestia oficjalnego uznania ojcostwa wspólnego dziecka oraz problemy z ustaleniem obowiązków wobec dziecka,

• kłopoty ze sposobem rozliczania się przed urzędem skarbowym,

• kwestie rozliczeń spadkowych po śmierci partnera z jego legalną rodziną, zwłaszcza jeśli nie pozostawił testamentu

• jak podzielić wspólny majątek po rozstaniu, jak się zabezpieczyć, gdy nie masz prawa domagania się od partnera alimentów dla siebie.


Ich wszystkich da się uniknąć! Przyjdź do nas, zanim się zdarzą, poradzimy jak.

Przemoc to nie tylko bicie. Regularne poniżanie i obrażenia to również przemoc, która może mieć dotkliwe konsekwencje i to zarówno na gruncie prawa rodzinnego, jak i karnego. Jeśli jesteś ofiarą przemocy, pomożemy Ci uwolnić się od oprawcy. Jeśli natomiast zostałeś niesłusznie pomówiony o stosowanie przemocy, pomożemy Ci udowodnić swoją niewinność przed sądem.

Prawo rodzinne

Przeczytaj na blogu

a kiss by her daughter

Alienacja rodzicielska

Alienacja Rodzicielska w definicji Douglasa Darnalla, którą cytuje m.in. popularna Wikipedia to zespół świadomych i nieświadomych zachowań jednego z rodziców, skutkujących zaburzeniem relacji...

Czytaj więcej

Nie wiesz, czy potrzebujesz prawnika?

Skontaktuj się z nami