Mobbing

Prawo pracy

Każdy z nas o nim słyszał albo czytał. Mobbing w znaczeniu potocznym to prześladowanie współpracownika (często podwładnego, bo wtedy najłatwiej) w miejscu pracy. Ale uwaga! Co innego wiedza potoczna, a co innego precyzyjna definicja prawna. Ze względu na jej złożoność, jak i na obecną interpretację sądów, mobbing pozostaje zjawiskiem, które trudno udowodnić.

Jeśli jesteś osobą mobbingowaną w pracy, skontaktuj się z prawnikiem specjalistą prawa pracy jak najszybciej! Ustali on, czy okoliczności pozwalają na skierowanie sprawy o mobbing na drogę sądową. Głowa do góry! Istnieją też inne możliwości zakwalifikowania negatywnego zachowania pracodawcy. Nasz prawnik może także wziąć na siebie negocjacje z Twoim pracodawcą w sprawie warunków Twojego odejścia (bo przecież nie chcesz wracać do pracy w miejscu, gdzie jesteś prześladowany).

Jeśli ktoś zarzuca Ci mobbing lub grozi Ci taki zarzut, skontaktuj się z nami, najlepiej jeszcze zanim sprawa trafi do sądu. Jest bardzo prawdopodobne, że profesjonalnie przeprowadzone negocjacje pomogą załatwić sprawę szybko i bez niepotrzebnego rozgłosu.